KURS TERAPII MANUALNEJ
Jesteś fizjoterapeutą, studentem lub masażystą? Chcesz korzystać w swojej praktyce ze sprawdzonych na całym świecie metod terapii manualnej? Interesuje Cię niemiecka lub brytyjska szkoła terapii?
Nie możesz jednak pozwolić sobie na szkolenia z technik Cyriax, Mulligan czy NDT-Bobath? Nie masz na nie czasu ani środków? Nie stać Cię żeby zostać osteopatą? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Celowany kurs terapii manualnej!!
Szkolenie zawiera najbardziej spektakularne techniki terapii manualnej z pominięciem przydługawych wstępów. Teraz już nie musisz jeździć na 16 etapów szkolenia na drugim końcu polski. Nie musisz odkładać 2 lata z pensji aby korzystać z technik manualnych. Nasze szkolenie zawiera w pigułce dokładnie to, po co do tej pory terapeuci zapisywali się na drogie, wielomiesięczne kursy. Kwintesencja praktyki, najlepsze chwyty, konkretne pozycje. Sedno sprawy.
Na tym kursie nauczysz się diagnozować i leczyć dysfunkcje w obrębie kręgosłupa odcinków C, Th, L/S. Nauczysz się rozpoznawać i pracować z zaburzeniami w obrębie kończyn wynikających z dysfunkcji czynnościowych kręgosłupa. Dowiesz się jakie najskuteczniejsze techniki możesz zastosować u swoich pacjentów.
Poznasz palpacyjnie podstawowe punkty orientacyjne kręgosłupa, miednicy, obręczy barkowej. Zrozumiesz jak działa biomechanika kręgosłupa oraz czym zajmuje się współczesna Osteopatia. Nauczysz się rozpoznawać palpacyjnie elementy kostne, mięśniowe i więzadłowe. Dowiesz się w jaki sposób można leczyć uszkodzenia narządu ruchu poprzez pracę z powięziami. Dowiesz się jakie znaczenia ma określenie Dr Schleip'a powięzi narządem czucia.
Na szkoleniu pokażemy Tobie techniki poszukiwania prawdziwych żródeł bólu zlokalizowanych w innej części organizmu niż sugerują objawy zgodnie z modelem tensegracji. Poznasz tajniki uwalniania struktur mięśniowych i powięziowych w celu uniknięcia efektu łańcuchów mięśniowych. Dowiesz się jak skutecznie pracować z dystosją powięziową.
Nauczymy Cię jak diagnozować i leczyć najczęstsze dolegliwości stawów obwodowych i kręgosłupa oraz jak prawidłowo stworzyć przydatny protokół pacjenta. Przybliżymy Ci techniki tkanek miękkich, mobilizajce, manipulacje, neuromobilzacje. Poznasz przykłady leczenia dysfunkcji krążka międzykręgowego, dysfuncji stawów krzyżowo-biodrowych, bólu korzeniowego. Poznasz testy pasywne, aktywne, oporowe i odruchowe. Ty decydujesz których technik będziesz używać, ponieważ znasz swoich pacjentów.
Szkolenie jest realizowane amerykańską metodą modułową, dzięki temu jesteś w stanie przyswoić dużą ilość wiedzy oraz maksimum umiejętności praktycznych w bardzo krótkim czasie. Kurs zawiera najbardziej przydatne techniki terapii i diagnozowania w praktyce. Czas szkolenia w 100% poświęcamy na praktykę, Prezentacja multimedialna wyświetlana w czasie szkolenia jest także opracowana w materiałach szkoleniowych, które otrzymasz na kursie. Nasi szkoleniowcy nauczą Cię terapii, które sami stosują w swoich gabinetach w połączeniu z najnowszymi osiągnięciami fizjoterapii. Wszystkie techniki prezentowane na różnych kursach które nie mają przełożenia praktycznego zostały usunięte z naszego programu. Dzięki temu masz pewność że każda godzina spędzona na naszym kursie wnosi do twojej praktyki wyłącznie sprawdzone i najskuteczniejsze metody, które są esencją różnych certyfikowanych metod terapii manualnej.
Szkolenie podstawowe trwa 30 godzin zegarowych, 3 dni szkoleniowe. Szkolenie możesz bezpłatnie i bez limitu powtarzać praktykując i zwiększając ilość godzin edukacyjnych. Ze względu na specyfikę kursu proponujemy go fizjoterapeutom, studentom ostatnich roczników oraz praktykującym masażystom oraz technikom i licencjatom. Ze względu na maksimum wydajności preferujemy grupy 2-4 osób z jednym trenerem. Podczas szkolenia otrzymasz pełne zakwaterowanie w cenie w naszej siedzibie w Poznaniu, poświęć maksimum uwagi swojemu szkoleniu, my zajmiemy się resztą.
Szkolenie zakończone jest wydaniem międzynarodowych certyfikatów World Massage Federation w języku polskim, angielskim lub niemieckim oraz zaświadczenia wg. MEN z możliwością pracy w całej UE. Autorskie materiały szkoleniowe oraz nielimitowane powtórki szkoleń tylko u nas w cenie.
Najlepsza kadra trenerów praktyków i Centrum Szkoleniowe w Poznaniu czeka na Ciebie.
ZE WZGLĘDU NA SPECYFIKĘ SZKOLENIA ZAPRASZAMY FIZJOTERAPEUTÓW I PRAKTYKUJĄCYCH MASAŻYSTÓW, techników, licencjatów, trenerów. SZKOLENIE REALIZUJEMY WYŁĄCZNIE INDYWIDUALNIE DLA 1-4 OSÓB NA TRENERA.
Koszt szkolenia: 4200zł
Czas: 3 dni szkoleniowe 30 godzin
Powtórki: bezterminowo
Zakwaterowanie: bezpłatnie