Masaż sportowy

Głównym celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników sportowych oraz usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Zapotrzebowanie na masaż sportowy rośnie równie szybko jak popularność poszczególnych dyscyplin sportowych. Zarówno sport wyczynowy, jak i amatorski cieszą się nieustającą popularnością. Sukces sportowy wymaga nie tylko intensywnego treningu, ale również metod wspomagających odnowę biologiczną organizmu, a najpopularniejszą z nich jest masaż sportowy.

Kurs masażu sportowego

Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala lepiej przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masaż sportowy jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również powinni z niego korzystać sportowcy - amatorzy, dla osiągnięcia lepszych rezultatów i poprawy samopoczucia. Techniki masażu sportowego, jako działanie terapeutyczne dostosowane są ściśle do uprawianej dyscypliny sportu.

Jednym z najważniejszych celów masażu sportowego jest usunięcie negatywnych skutków przetrenowania, czyli zlikwidowanie wzmożonego napięcia mięśniowego, które utrudniają treningi oraz hamują formę i osiągi zawodnika.

W ramach kursu zapoznasz się z technikami wykorzystywanymi zarówno podczas treningu: masaż przedwysiłkowy - uzupełnienie rozgrzewki przygotowuje do wysiłku fizycznego, międzywysiłkowy - wykonywany między wysiłkami, podtrzymujący wysoką aktywność zawodnika oraz po treningu: masaż sportowy powysiłkowy - skracający czas regeneracji po wysiłku i masaż izometryczny mięśni wspomagający przyrost masy mięśniowej.

Kompleksowa terapia sportowców wymaga dużej wiedzy. Najwyższej klasy sportowiec powierzy swoje ciało jedynie wykwalifikowanej kadrze. Aby sprostać tym wymaganiom zapraszamy na zupełnie inny kurs masażu sportowego, który pozwoli ci pewnie pracować w klubach i na zgrupowaniach sportowców wszelkich dyscyplin sportowych  i poprawi Twoją skuteczność terapeutyczną.

KINESIOTAPING

Znana i używana przez fizjoterapeutów na całym świecie metoda plastrowania. Może być wykorzystywana jako odrębna metoda lub jako uzupełnienie innych zabiegów. Tape wspomaga powrót konkretnych struktur ciała pacjenta do normalnego funkcjonowania. Odpowiednie techniki oklejania przyporządkowane są konkretnym celom terapeutycznym. Na szkoleniu opracowujemy aplikacje dotyczące mięśni, więzadeł, aplikacje przeciwbólowe na najpopularniejsze zaburzenia motoryczne. Szczególną uwagę poświęcamy najczęstszym problemom jak bóle kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych, stabilizacji pourazowej oraz aplikacje utrwalające po drenażu limfatycznym Metoda jest podstawowym narzędziam pracy we współczesnej fizjoterapii sportowej, leczniczej oraz kosmetycznej. Od teraz będzie także twoim narzędziem.

Kurs można zrealizować w ramach pakietów fizjo-sport lub biomasażysta Fizjo-wellness lub jako oddzielne, jednodniowe szkolenie a także jako kurs indywidualny.

Czas trwania to 1 dzień = 10 godzin
Koszt łączny: 800zł

Otrzymujesz certyfikaty w 3 językach Szkoły Niepublicznej MEN, cyfrowe materiały szkoleniowe z opisami i zdjęciami technik oraz możliwość BEZPŁATNYCH powtórek.

Kurs dostępny w pakietach oraz jako pojedyncze szkolenie.

Zobacz pakiet FIZJO - SPORT .

Kurs jednodniowy

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu w trzech językach oraz materiały szkoleniowe.

Szczegóły w zakładce "Kalendarz kursów"

Kursy odbywają się w Poznaniu.