Masaż chiński Tui-Na i masaż bambusowy
 W starożytnych Chinach kiedy ktoś zaczynał chorować, przestawał płacić swojemu lekarzowi, ponieważ ten nie wywiązał się utrzymania harmonii ciała i umysłu. Masaż chiński jest czymś znacznie więcej niż po prostu techniką manualną. Chińczycy wierzą że cały wszechświat podlega ruchom energii Qi która ma wpływ na wszystkie aspekty życia, a do naszego ciała dostaje jako wdychane powietrze, spożywany pokarm oraz dzięki meridianom. Masaż i medycyna chińska od tysięcy lat skupia swoją uwagę na przepływie tej energii przez ciało człowieka i otaczającą go materię, zachowaniu równowagi enegetycznej jin i jang oraz odblokowaniu zastojów energetycznych. Masaż chiński jest skupiony na utrzymaniu HARMONII ducha i ciała. Największą skuteczność masaż Tui-Na osiąga przy zachowaniu kanonów medycyny chińskiej, uruchamiając naturalne siły witalne oragnizmu. Medycyna chińska wraz z ajurwedą uchodzą za najstarsze systemy medyczne świata, stosowane najpierw przez mnichów buddyjskich oraz uczniów szkół walki i medytacji starożytnego wschodu, do dziś stosowana przez większość masażystów w ruchach masażu klasycznego. W parze z ćwiczeniami oddechowymi, automasażem Do In, rozciąganiem Tai chi, kształtowaniem świadomości Shen, oraz akupunkturą i akupresurą jest stosowana na dalekim wchodzie leczniczo i zapobiegawczo, zaczyna także zyskiwać coraz więcej zwolenników w coraz bardziej świadomym Świecie zachodnim.
Techniki masażu chińskiego łączą elementy ucisków, rozcierań, oklepywań, poszczypywań, gładzeń i wibracji w celu nadania właściwemu rytmowi przepływ energii przez organizm oraz meridiany. Ważna jest także atmosfera otoczenia oraz właściwe przygotowanie masażysty i pacjenta. Masuje się całe ciało w odpowiedniej kolejności poprzedzając zabieg ćwiczeniami oddechowymi i rozluźniającymi. Dodatkowo można wykonać refleksoterapię tajską stóp oraz zabieg igłowania. Należy także zwrócić uwagę pacjenta na właściwe odżywianie wg pięciu przemian oraz właściwy rytm życia jeśli efekty mają być jak najlepsze.
Na naszym szkoleniu nauczysz się technik którymi pracują masażyści w Shanghaju oraz Pekinie, poznasz filozofię medycyny starożytnych Chin oraz nauczysz się pracować w praktyce z różnymi rodzajami zaburzeń energii Qi. Jeśli chcesz poznać techniki na prawdę stosowane przez chińskich lekarzy od tysiącleci możesz jechać na szkolenie do Chin lub przyjść na nasz kurs. Poznasz tajniki masażu Tui-Na w oryginale.
Dodatkowo kurs masażu pałeczkami i miotełkami bambusa
Pierwszym klientem na masażu bambusowym był... niedźwiedź panda. Świat zwierząt jest dla ludzi inspiracją, tak było i ty razem. Panda ociarający się z lubością o bambusowe pędy stał się pierwowzorem do zastosowania nietypowego narzędzia w masażu. Jak się okazało bambus jest narzędziem niezwykle trwałym, wystarczająco gładkim i poręcznym, ma także właściwości bakteriobójcze, antyalergiczne oraz doskonale magazynuje ciepło. Do masażu stosuje się zarówno różnej grubości pałeczki jak i miotełki bambusa Oldhamii, odmiany pochodzącej z Chin. Zabieg ma właściwości relaksacyjne ale może też być zastosowany w technikach głębokich.
Na kursie nauczysz się jak likwidować stany peramanentnego stresu i przemęczenia, skutki niedotlenienia i złego samopoczucia, bóle głowy, mięśni i stawów, ujędrniać skórę i zmniejszać cellulit. poprawiać krążenie krwi i limfy, zapobiegać obrzękom i przewodnieniu organizmu za pomocą technik pracy pędami bambusa. Zachwycisz swoich pacjentów nietypowym narzędziem i autorskimi technikami pracy. Znowu będziesz o krok przed konkurencją.
Czas kursu: 1 cały dzień (9:00 - 19:00) koszt 800zł

Kursy możesz dożywotnio powtarzać GRATIS zwiększając liczbę godzin szkolenia i praktykując. W ten sposób masz 100% gwarancji Twoich umiejętności.

Każdy uczestnik kursu otrzymuje dokładne materiały szkoleniowe ze zdjęciami i opisami masaży oraz międzynarodowe certyfikaty World Massage Federation w języku polskim, angielskim lub niemieckim.

KURSY ODBYWAJĄ SIĘ W POZNANIU z pełnym zakwaterowaniem na miejscu.
Kurs możesz odbyć jako jednorazowe szkolenie lub w pakiecie ORIENTALNYM, MEGA-TRIGGER LUB GIGANT, co daje bardzo szerokie możliwości prowadzenia własnego gabinetu lub pracy w SPA dzięki uzyskaniu kwalifikacji na Druku MEN oraz bardzo szerokiej ofercie masaży. Dzięki temu żaden nasz absolwent nie zamknął działalnosci.
Technik masaży azjatyckich uczymy w oryginale autorską metodą amerykańską, dzięki temu zyskujesz maksimum praktycznych umiejętności w bardzo krótkim czasie- oszczędzasz czas i pieniądze. Uczysz się tylko tego co faktycznie zastosujesz u pacjentów bez pustych teorii. TYLKO PRZYDATNE TECHNIKI.
Kurs możesz odbyć także indywidualnie lub z dofinansowania PUP- napisz
szkolamasazu@icloud.com lub zadzwoń 693574232