MULTITERAPIA

Jest to szkolenie specjalistyczne zawierające najnowsze techniki pracy z pacjentem. Wysoko-specjalistyczny kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów, techników masażu, kosmetologów. Szkolenie zawiera suche igłowanie, terapię blizn, maderoterapię oraz elementy chiropraktyki. do szkolenia możesz także dobrać terapię manualną oraz masaż transbukalny. Wszystko na jednym szkoleniu.

TERAPIA BLIZN. Blizna to strukturalnie zmieniona tkanka, która stanowi konsekwencję uszkodzenia skóry oraz tkanek położonych głębiej. Rodzaj blizny zależy od stopnia uszkodzenia skóry. Używana przez fizjoterapeutów metoda terapii blizn powstała całkowicie od podstaw w gabinetach naszych fizjoterapeutów jako autorski program na wasze zapotrzebowanie. Może być wykorzystywana jako odrębna metoda lub jako uzupełnienie innych zabiegów. Wspomaga powrót konkretnych struktur ciała pacjenta do normalnego funkcjonowania. Odpowiednie techniki pracy przyporządkowane są konkretnym celom terapeutycznym. Na szkoleniu dowiesz się z jakimi bliznami możesz się spotkać oraz jak dobrać właściwą terapię. Nauczysz się jak przeprowadzić badanie blizny oraz w jakim czasie prowadzić terapię. Metoda jest narzędziam pracy we współczesnej fizjoterapii sportowej, leczniczej oraz kosmetycznej. Od teraz będzie także twoim narzędziem.

Cześć teoretyczna to procesy gojenia ran, wpływ blizn na przylegające tkanki, narządy, układy, plan terapii, wywiad z pacjentem, przykłady dolegliwości zrostowych, mobilność blizny oraz efektywna terapia bliz

Część praktyczna zawiera badanie i ocenę blizny, terapię manualną blizn, drenaż, igłowanie, praca z bańką chińską i kinesiotaping, przykłady ćwiczeń i masażu. Wpływ blizn na problemy bólowe układu mięśniowego

SUCHE IGŁOWANIE

Na szkoleniu dowiesz się czym jest igłoterapia i jakie są mechanizmy jej działania. Szczegółowo poznasz jakie części ciała i w jakim celu igłujemy. Dobór odpowiedniego rozmiaru igieł oraz połączenie igłowania z innymi formami terapii. Bardzo ważne będą również wskazania i przeciwwskazania. Na kursie uczymy właściwej metodyki wykonania zabiegu a także całości postępowania medycznego- utylizacji, dezynfekcji, zgody pacjenta na zabieg. Dowiesz się w jaki sposób się ubezpieczyć i zabezpieczyć aby wykonać zabieg dobrze, bezpiecznie i we właściwy sposób. Wreszcie nauczysz się procedur praktycznych, prawidłowego aplikowania igieł, opracowania cienko igłowego kończyn górnych i dolnych. Poznasz techniki specjalistyczne jak opracowywanie blizn za pomocą igieł, terapii ścięgien i wiele innych możliwości które daje terapia suchego igłowania. Poznasz właściwe techniki zabiegowe oraz cały proces suchego igłowania. Zasadniczym elementem będzie także nauka odczytywania reakcji ciała pacjenta ze względu na zmienność osobniczą na zabieg oraz właściwe postępowanie zgodnie z tymi sygnałami.

MADEROTERAPIA. Metoda pracy na tkankach powstała w Kolumbii. Połączenie drenażu oraz masażu specjalistycznymi narzędziami. Redukuje tkankę tłuszczową, ujędrnia tkanki, pobudza krążenie, odpręża, uelastycznia. Przynosi szybkie trwałe efekty. Nauczymy cię jak ją stosować zgodnie z regułami, znowu będziesz o krok przed konkurencją.

CHIROPRAKTYKA. CHIROPRAKTYKA TO MANUALNA TERAPIA, KTÓRA POLEGA NA LECZENIU NIEPRAWIDŁOWOŚCI I SCHORZEŃ W OBRĘBIE KRĘGOSŁUPA. DZIĘKI DELIKATNYM I BEZBOLESNYM TECHNIKOM TERAPEUTA MANUALNY RĘCZNIE USUWA BLOKADY W NARZĄDZIE RUCHU , KTÓRE SĄ PRZYCZYNĄ BÓLU I OGRANICZEŃ RUCHOMOŚCI. ZADANIEM JEST ZNALEZIENIE ZWIĄZKU POMIĘDZY STRUKTURAMI TAKIMI JAK MIEDNICA, KRĘGOSŁUP CZY CZASZKA A CZYNNOŚCIĄ UKŁADU NERWOWEGO I HORMONALNEGO CZŁOWIEKA. ZAGADNIENIA KURSU CHIROPRAKTYKI: - TEORIA TERAPII MANUALNEJ/CHIROPRATYKI, -WSKAZANIA I PRZECIWSKAZANIA DO CHIROPRAKTYKI, -ERGONOMIA PRACY TERAPEUTY PODCZAS ZABIEGU, -TECHNIKI TERAPEUTYCZNE CZYLI MOBILIZACJE I MANIPULACJE, -ZAPOZNANIE SIĘ Z PRZYCZYNAMI PATOLOGII NARZĄDU RUCHU.

Czas trwania to 4 dni = 40 godzin zegarowych
Koszt: 4000zł
Możesz dodatkowo dobrać terapię manualną z anatomią palpacyjną oraz masaż transbukalny
Otrzymujesz certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz zaświadczenie na wzór MEN, cyfrowe materiały szkoleniowe z opisami i zdjęciami technik, PEŁNE ZAKWATEROWANIE oraz możliwość BEZPŁATNYCH powtórek. napisz do nas- terminy w kalendarzu kursów