Masaż sportowy


Głównym celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników sportowych oraz usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Zapotrzebowanie na masaż sportowy rośnie równie szybko jak popularność poszczególnych dyscyplin sportowych. Zarówno sport wyczynowy, jak i amatorski cieszą się nieustającą popularnością. Sukces sportowy wymaga nie tylko intensywnego treningu, ale również metod wspomagających odnowę biologiczną organizmu, a najpopularniejszą z nich jest masaż sportowy.


Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala lepiej przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masaż sportowy jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również powinni z niego korzystać sportowcy - amatorzy, dla osiągnięcia lepszych rezultatów i poprawy samopoczucia. Techniki masażu sportowego, jako działanie terapeutyczne dostosowane są ściśle do uprawianej dyscypliny sportu.


Jednym z najważniejszych celów masażu sportowego jest usunięcie negatywnych skutków przetrenowania, czyli zlikwidowanie wzmożonego napięcia mięśniowego, które utrudniają treningi oraz hamują formę i osiągi zawodnika.


W ramach kursu zapoznasz się z technikami wykorzystywanymi zarówno podczas treningu: masaż przedwysiłkowy - uzupełnienie rozgrzewki przygotowuje do wysiłku fizycznego, międzywysiłkowy - wykonywany między wysiłkami, podtrzymujący wysoką aktywność zawodnika oraz po treningu: masaż sportowy powysiłkowy - skracający czas regeneracji po wysiłku i masaż izometryczny mięśni wspomagający przyrost masy mięśniowej.


Kompleksowa terapia sportowców wymaga dużej wiedzy. Najwyższej klasy sportowiec powierzy swoje ciało jedynie wykwalifikowanej kadrze. Aby sprostać tym wymaganiom zapraszamy na zupełnie inny kurs masażu sportowego, który pozwoli ci pewnie pracować w klubach i na zgrupowaniach sportowców wszelkich dyscyplin sportowych  i poprawi Twoją skuteczność terapeutyczną.


ZAPRASZAMY


Kurs dostępny w pakietach oraz jako pojedyncze szkolenie.


Zobacz pakiet FIZJO - SPORT oraz pakiet TRIGGER.


Kurs jednodniowy


Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu w trzech językach oraz materiały szkoleniowe.


Szczegóły w zakładce "Kalendarz kursów"


Kursy odbywają się w Poznaniu, Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu.