Hinduski masaż głowy i ramion SHIRODARA


W Indiach masaż zawsze odgrywał ogromną rolę. Stosowano go razem z ziołami, przyprawami, olejkami aromatycznymi, co pobudzało naturalne zdolności ciała do samouzdrawiania przez odprężenie i relaks. Ludzie, którzy potrafią się obronić przed stresami współczesnego życia należą do wyjątków. Ci, którzy gorzej sobie z tym radzą i padają ich ofiarą, uskarżają się na silne i przykre napięcia w okolicach barków, szyi i głowy. Są to bowiem miejsca, w których kumuluje się stres całego dnia. Sposobem na ulgę dla obolałych, spiętych mięśni jest starożytna sztuka hinduskiego masażu relaksującego głowy. W Indiach metoda ta znana jest od ponad tysiąca lat.


Hinduski masaż głowy to głęboko odprężający masaż. Głowa, szyja i barki są częściami ciała, w których kumuluje się najwięcej codziennego stresu. Jego skutkiem jest nadmierne napięcie mięśni tych okolic, powodujące dyskomfort i ból. Masaż ten daje wszechstronne korzyści: stymuluje siły witalne, przynosi głębokie odprężenie fizyczne, jak i emocjonalną harmonię. Działa antystresowo, skutecznie usuwa napięcia w szyi, ramionach i karku. Wykonywany w pozycji na siedząco orzeźwia, poprawia koncentrację, działa jak tzw. zastrzyk energii.

Na szkoleniu pokażemy Ci techniki których uczyliśmy się w Indiach kontynentalnych oraz na SriLance. Istnieje wiele odmian masaży w ajurvedzie, nauczysz się czym różni się shirodara od masażu hinduskiego i jak zastosować kolumnę olejową do stymulowania ,,trzeciego oka". Poznasz masaże stosowane od Radżastanu po Keralę, dowiesz się jakie oleje i proszki stosować dla odpowiednich DOSZ. Zapraszamy na jedyne w Polsce prawdziwe szkolenie ajurwedyjskie.Kurs dostępny w pakietach oraz jako pojedyncze szkolenie
 

KURS MASAŻU AJURWEDA ABHIANGA


Masaż Ajurwedyjski jest elementem tradycyjnej medycyny hinduskiej, która łączy w sobie zdrowie, filozofię i sztukę życia. Jest to starohinduski sposób na zachowanie zdrowia i urody, źródło pełnego relaksu.


ABHIANGA nazywana ogólnie w ofertach SPA masażem ajurwedyjskim w dosłownym tłumaczeniu oznacza "namaszczanie". W zależności od typu osoby masowanej delikatny lub głęboki masaż całego ciała wykonywany jest ciepłymi, ziołowymi olejami. Lecznicze oleje i proszki sporządzone są na bazie oleju kokosowego, palmowego i sezamowego. Do ich produkcji stosowane są różnorodne zioła rosnące w Indiach, mające właściwości lecznicze. Abhianga wykonywany jest miękkimi rytmicznymi ruchami, dzięki czemu jest niezmiernie przyjemny dla klienta i z pewnością taką formę relaksu można ustanowić powtarzalnym rytuałem dla ciała i umysłu.


Masaże wspomagane są muzykoterapią i aromaterapią. Ajurwedyjskie zabiegi lecznicze są jednocześnie zabiegami prewencyjnymi i pielęgnacyjnymi.


KORZYŚCI zabiegu ajurwedyjskiego:

- przywraca harmonijny przepływ energii w ciele;

- zapewnia głęboki relaks;

- eliminuje stresy i negatywne emocje;

- wspomaga ciało w dążeniu do odtworzenia utraconej równowagi wewnętrznej;

- działa energetyzująco i regenerująco, przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu;

- stanowi element terapii odmładzających, zapewniając zdrowy wygląd i jędrność ciała;

- zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną;

- reguluje działanie wszystkich narządów wewnętrznych, usuwa wiele dolegliwości;

- aktywizuje system odpornościowy oraz wpływa na ogólną poprawę samopoczucia.


Tego typu zabiegi zyskują ogromną popularność wśród klientów centrów odnowy biologicznej czy SALONÓW SPA.


Zapraszamy na kurs złożony z 2 masaży abhianga&shirodara.

Kurs odbywa się przez 10 godzin (9-19ta)

koszt 800zł- sprawdź pakiet orientalny oraz MEGA

Kurs możesz powtarzać do woli praktykując na naszych szkoleniach

Na szkoleniu otrzymujesz materiały szkoleniowe i Certyfikaty World Massage Federation w języku polskim, angielskim lub niemieckim.

Na szkoleniu pakietowym również certyfikaty MEN z aktualnymi uprawnieniami do prowadzenia gabinetu w UE oraz pełne zakwaterowanie na miejscu.

Terminy znajdziesz w kalendarzu kursów lub zamów odpowiadający Tobie termin indywidualny.

Możesz ubiegać się o dofinansowanie.

napisz szkolamasazu@icloud.com lub zadzwoń 693-574-232

jeśli interesuje Cię AJURVEDA:
Kurs masażu proszkowego UDVARTANA dostępny w pakiecie Spa & Wellness